هوشمند سازی

/هوشمند سازی
هوشمند سازی2020-12-17T11:14:45+00:00
هوشمند سازی

هوشمند سازی

مدارس :

نیاز کنونی جامعه ما، دارا بودن نیروهایی متخصص و آشنا به مباحث تکنولوژی و دانش روز دنیاست. این نیاز را امروزه اغلب کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه دریافته اند و با تجهیز و آماده سازی زیر ساخت های مورد نیاز، در حال حرکت به این سمت هستند. کشورهایی چون سوئد، فنلاند، هلند، انگلیس، کانادا، مالزی، سنگاپور حرکت به این سمت را از مدت ها پیش با تغییر سیستم آموزش و پرورش از شکل مرسوم و سنتی آن به شکل مدرن و ایجاد مدارس هوشمند آغاز کرده اند و کشور ما هنوز در ابتدای این مسیر قرار دارد.

هدف از هوشمندسازی مدارس پرورش روحیه تحقیق و پژوهش در دانش آموزان است. دانش اموزان علاوه بر یادگیری، یاد دهنده هم هستند و می آموزند که چگونه از آموخته های خود در زندگی شخصی و در جامعه بهره ببرند. آنها با صرف وقت بر روی موضوعات به ‏‏‌شكل مستمر، منابع و قابليت‌هاي اجرايي خود را توسعه و تغيير مي‌دهند.برای داشتن یک مدرسه هوشمند باید به تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری مجهز شوید.
هوشمند سازی آمفی تئاتر :

1.به‌کارگیری دوربین‌های مداربسته

دوربین‌های مدار‌بسته از جمله تجهیزات کاربردی در سالن آمفی‌تئاتر هستند؛ کنترل و نظارت بر سالن، راه‌روها و بخش‌های مختلف دیگر به‌کمک این دوربین‌ها بسیار ساده‌تر خواهد‌بود.

در‌واقع دوربین‌های مداربسته، امکان مدیریت سالن به‌صورت شبانه‌روزی را فراهم می‌کنند و در‌صورت بروز حوادث ناخواسته همچون آتش‌سوزی یا خرابی، این امکان وجود دارد که در کوتاه‌ترین زمان، دست‌به اقدامات لازم زد.

همانطور که می‌دانید، دوربین‌های مداربسته در انواع مختلف و با قیمت‌های متفاوت وجود دارند. آنچه باید در هنگام انتخاب چنین دوربین‌هایی برای سالن آمفی‌تئاتر به‌یاد داشت، نیاز و اهداف شما از به‌کارگیری این دوربین‌ها است.

2.استفاده از سیستم‌های بی‌سیم

تجهیزات سالن آمفی تئاتر باید به‌گونه‌ای طراحی شده‌باشند که بدون نیاز به سیم کار کنند. این سیستم‌های بی‌سیم که به‌تازگی پا‌به عرصه دنیای تجهیزات سالن آمفی تئاتر گذاشته‌اند، در صرفه‌جویی در هزینه و زمان بسیار تاثیرگذار هستند. سیستم‌های بی‌سیم یا وایرلس در بخش‌های مختلفی از سالن قابل‌استفاده خواهند‌بود. از جمله مزایای این سیستم‌های وایرلس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

سهولت نصب
کاربری ساده
عدم نیاز‌به تعمیر

خواندن عوامل مؤثر در انتخاب تجهیزات سالن همایش کدامند؟

3.تجهیزات تصویری

سیستم‌های صوتی، از جمله فناوری‌های نوینی هستند که در تجهیزات سالن آمفی تئاتر کاربرد ویژه‌ای دارند. رابط کاربری ساده و عملکرد یکدست این نوع سیستم‌ها از مزایای تجهیزات تصویری در سالن آمفی‌تئاتر است.

علاوه بر پروژکتورها، نمایشگرهای LED نیز از جمله دستگاه‌های هستند که ایجاد تصویر از سن در سالن‌ها را فراهم می‌کنند. با نصب نمایشگرهای LED با‌کیفیت، این امکان فراهم می‌شود که حضاری که در دورترین قسمت سالن نیز قرار دارند، به‌راحتی سن را مشاهده کنند.

نکته‌ای که در هنگام تهیه این دستگاه باید بدان توجه داشت، کیفیت تصویر و وضوح رنگ‌ها است. بنابراین به‌کمک این فناوری این امکان فراهم می‌شود که برقراری ارتباط برای همه حضار در هر نقطه‌ای از سالن امکان‌پذیر شود.

4.ارتباط از طریق گیرنده‌ها

ایجاد هماهنگی در بخش‌های مختلف یک سالن، کار پیچیده‌ای است؛ به همین جهت بسیاری از سالن‌های آمفی‌تئاتر به‌واسطه گیرنده‌های بی‌سیم با اتاق فرمان ارتباط برقرار می‌کنند و از وضعیت بخش‌های مختلف آگاهی پیدا خواهند‌کرد.

گیرنده‌های بی‌سیم در زمان استقرار حضار، بسیار کارآمدتر هستند؛ چرا که در این زمان به‌دلیل حجم بالای سروصدا، امکان برقراری ارتباط و در‌نتیجه هماهنگی بین بخش‌های مختلف، بسیار دشوار می‌شود.

5.بردهای هوشمند

بسیاری از سالن‌های آمفی‌تئاتر جهت برگزاری سخرانی و همایش‌های آموزشی مورد‌استفاده قرار می‌گیرند. یکی از مهم‌ترین الزامات آموزشی نیز به‌کارگیری بردهای هوشمند است؛ در‌واقع یک سخنران قادر خواهد‌بود که به کمک این ابزار مفاهیم مختلف را با سرعت بیشتری به افراد حاضر در سالن انتقال دهد.

بردهای هوشمند ابزاری کاربردی هستند که به‌کارگیری آن‌ها در سالن آمفی‌تئاتر مزایای زیر را به‌دنبال خواهد‌داشت:

امکان یادداشت مطالب مهم
امکان ضبط مطالب به کمک این ابزار
امکان چاپ مطالب درج‌شده در دستگاه

بنابراین برد هوشمند، ابزاری است که به برقراری ارتباط بهتر با حضار کمک می‌کند و تعامل بین سخنران و افراد شرکت‌کننده در همایش را بهبود می‌بخشد. درنهایت نیز افزایش تمرکز، منجر‌به افزایش بازدهی و بهره‌وری افراد خواهد‌شد و دستیابی به اهداف برگزاری همایش‌های مختلف دیگر یک رویا نخواهد‌بود!

6.نرم افزار هوشمند سازی آسیا

این نرم افزار تحت وب بوده و برای سهولت در کسب و کار شما تهیه شده و بنا به نیاز شما قابل تغییر است. به طور مثال فرایند ثبت نام , برگزاری کلاس آنلاین , نمرات و کارنامه , امتحانات و کوئیز ها , پرداخت ها و واریزی ها و … را در یک قاب به صورت یکجا داشته باشید.

برای دریافت دمو محصول

درخواست خودرا به صندوق الکترونیکی : asianet@chb.ir ارسال نمایید